b_300_200_16777215_00_images_historia_02.jpg

W latach 1997-1999 zrealizowaliśmy pięciokondygnacyjny całkowicie podpiwniczony budynek mieszkalno-usługowy "Dom pod Wieżą" w Sopocie zawierający 33 komfortowe apartamenty mieszkalne oraz sklepy i restaurację na parterze.

Budynek został zaprojektowany w uzgodnieniu z Konserwatorem Zabytków jako odtworzenie starej kamienicy z początku XX wieku sopockim biurze projektowym Planicon Sp. z o.o. Duże wyzwanie stanowił wysoki poziom wód gruntowych. Do wykonania płyty fundamentowej i ścian piwnicznych zastosowano specjalny beton wodoszczelny wg receptury opracowanej przez Politechnikę Gdańską oraz specjalne systemy uszczelnień przepustów. Przy robotach żelbetowych użyliśmy specjalistycznego systemu zabezpieczeń wykopu oraz igłofiltrów. W obiekcie wykonano m.in podgrzewany wjazd do garażu, zabezpieczenia akustyczne, instalacje sanitarne i wentylacyjne z wygłuszeniem i wysokiej klasy armaturę.

"Dom pod Wieżą" jest usytuowany przy ul. Grunwaldzkiej w Sopocie, w pobliżu hotelu "Grand" i sopockiego mola, 150 metrów od plaży.

b_300_200_16777215_00_images_historia_03.jpg

W latach 2001 - 2003 prowadziliśmy generalny remont i rozbudowę biurowca we Wrzeszczu dla PKO BP o kubaturze ponad 20 000 m³. Prace konstrukcyjne przy wzmocnieniu fundamentów budynku metodą iniekcyjną i z zastosowaniem mikropali były dla nas wyzwaniem a jednocześnie okazją do potwierdzenia naszego wysokiego profesjonalizmu. Przebudowa wnętrza budynku , który przed remontem pełnił funkcję domu towarowego pozwoliła na stworzenie komfortowej, przyjaznej przestrzeni do pracy dostosowanej do współczesnych norm i dostępnej dla osób niepełnosprawych. Do dziś ten znajdujący się przy głównej arterii komunikacyjnej Gdańska obiekt jest dla nas powodem dumy i stanowi świetną wizytówkę naszych możliwości.

Dzięki udanej współpracy w Gdańsku dla PKO BP zrealizowaliśmy także siedzibę w Malborku. Kameralny dwukondygnacyjny budynek wolno stojący postawił przed nami wysokie wymagania, związane z podłożem gruntowym, które wymagało wzmocnienia palami żwirowo-piaskowymi w oparciu o specjalistyczne opracowanie projektowe.

b_300_200_16777215_00_images_historia_04.jpg

W latach 2005 - 2008 wybudowaliśmy 5 kondygnacyjny budynek biurowy dla SKOK im.F.Stefczyka.

Roboty polegały na wybudowaniu nowoprojektowanego obiektu ( w tym 2 kond. podziemne) oraz połączeniu nowego obiektu z istniejącym budynkiem. Pochwycono metoda iniekcji strumieniowej fragmenty istniejących fundamentów na styku z nowym skrzydłem budynku , lokalnie wzmocniono podłoże gruntowe kolumnami cementowo-gruntowymi DSM. Budynek został wyposażony we wszystkie instalacje: wod-kan , c.o. , łącznie z „białym montażem” wentylacje mechaniczną i klimatyzacją, instalację elektryczną, słabopradową i instalację p.poz. , windy oraz infrastrukturę zewn. Rozbudowano i nadbudowano również istniejący budynek : jedna cześć o dwie kondygnacje , a druga cześć o jedną kondygnację. Wykonano roboty we wszystkich branżach oraz w standardzie jak budynek nowoprojektowany. Wykonano oświetlenie terenu, sieci zewnętrzne, oraz dwupoziomowy parking na 60 samochodów. Roboty prowadzono w trudnych warunkach wynikających z lokalizacji budynku w terenie zabudowanym i posadowieniu obiektu na skarpie o różnicy wysokości do 5 m oraz wystepujących lokalnie gruntów o słabych parametrach geologicznych. Prace wykonywano w czynnym obiekcie.

b_300_200_16777215_00_images_historia_05.jpg

W latach 2005 – 2006 zrealizowaliśmy budynek Urzędu Skarbowego w Sopocie. Zakres robót polegał na remoncie i modernizacji „starej części budynku” oraz budowie nowego budynku biurowego.

Budynek "nowy"- wyburzenie starego garażu, izolacja EPDM, wykonanie wanny żelbetowej, wybudowanie od podstaw budynku w konstrukcji mieszanej żelbetowo-murowanej z garażami podziemnymi. Budynek o wysokim standardzie wykończenia. Wyposażono biura w meble i urządzenia biurowe, a pomieszczenie archiwum w regały jezdne. Fasada budynku aluminiowa. Wykonano wszystkie inst.elektr. , słaboprądowe, instal.sanitarne, wentylacje i klimatyzacje .Obiekt ogrodzono, zamontowano szlaban oraz wykonano podjazdy dla niepełnosprawnych.

Budynek "stary"- wzmocnienie fundamentów, rozbiórki ścian ,posadzek, sufitów, wzmocnienie konstr.drewnianej stropów ,uzupełnienie i przekładka dachówki ,wykonanie robót wykończeniowych „pod klucz”, wyposażenie w meble, telewizory, szafy pancerne, sejfy. Wykonano nowe inst.elektryczne , słaboprądowe, Sanitarne z białym montażem, inst.wentylacji. Wykonano również nową elewacje.

b_300_200_16777215_00_images_historia_06.jpg

Jednym z najbardziej wymagających projektów jakiego się podjęliśmy była adaptacja dawnego kompleksu Elektrociepłowni na wyspie Ołowianka w Gdańsku pod budowę Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego wraz z zapleczem dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Charakter położonych nad rzeka Motławą gruntów wymagał zastosowania pali fundamentowych. Zakres prac obejmował m.in. przebudowę poprzemysłowego XIX w budynku elektrociepłowni, w tym wykonanie 250 m² stropu żelbetowego wraz z nadbudową pomieszczeń oraz stropodachu o konstrukcji stalowej. Prace zrealizowaliśmy kompleksowo, łącznie z instalacjami i wykończeniem wnętrz w wysokim standardzie. Udana realizacja tego etapu skłoniła inwestora do powierzenia nam kolejnego etapu w ramach realizacji Centrum Muzyczno Kongresowego – remontu i adaptacji XVII w Spichlerza Królewskiego na zaplecze administracyjne z pokojami gościnnymi. Zabytkowy charakter adaptowanego budynku narzucał wysokie wymagania co do jakości i dokładności prowadzonych prac, które podlegały ścisłemu nadzorowi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przeprowadziliśmy duży zakres wyburzeń oraz uzupełnień elementów konstrukcyjnych, prace instalacyjne i wykończeniowe w oparciu o wysokiej jakości materiały i technologie.

b_300_200_16777215_00_images_historia_07.jpg

W roku 2003 wykonaliśmy generalny remont Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Zlecenie obarczone bardzo krótkim terminem realizacji obejmowało wzmocnienie konstrukcji nośnej widowni, wykonanie nowego balkonu dla widzów a także kompleksowy remont małego foyer oraz rekonstrukcję i docieplenie poddasza. Dziesięć miesięcy później otrzymaliśmy zlecenie na 2 etap remontu opery, tym razem prace objęły przebudowę nie użytkowej części zachodniej piwnic z przeznaczeniem na szatnie i magazyny instrumentów oraz wykonanie instalacji wentylacyjnych i centrali grzewczych dla widowni.

b_300_200_16777215_00_images_historia_08.jpg

W latach 2002-2004 wybudowaliśmy kameralne Osiedle Pod Kasztanami o stylistyce nawiązującej do architektury żuławskiej wkomponowane. Inwestycja położona w pobliżu malowniczego Parku Oruńskiego szybko znalazła uznanie u naszych klientów.

Nasze inwestycje mieszkaniowe lokujemy w atrakcyjnych miejscach Gdańska – m. in w dynamicznie rozwijającej się południowej części miasta. Jednocześnie dbamy o wysoki standard budowlany. We współpracy z firmą Polnord S.A. wybudowaliśmy Osiedle Wilanowska położone w pobliżu al. Vaclava Havla oraz linii tramwajowej a także duże osiedle mieszkaniowe Dzielnica Pięciu Wzgórz w dzielnicy Zakoniczyn. Ostatnie mieszkania w tych inwestycjach są jeszcze w sprzedaży.

Zrealizowaliśmy także inwestycje Jabłoniowa, Osiedle Laurowe oraz osiedle domków wielorodzinnych Zapiecek.

b_300_200_16777215_00_images_historia_09.jpg

Najambitniejszą inwestycją deweloperską naszej firmy jest duży zespół mieszkaniowo usługowy w centrum Gdańska – Osiedle Sadowa.

Nowoczesna architektura tego zespołu budynków stanowi zdecydowany ożywiający impuls rozwojowy w dzielnicy Długie Ogrody przylegającej bezpośrednio do zabytkowego Głównego Miasta. Teren budowy wymagał od nas przeprowadzenia badań archeologicznych (inwestycja ulokowana jest w obrębie historycznych murów tysiącletniego Gdańska) oraz zmagania z wysokim poziomem wód gruntowych. W 2013 roku doprowadziliśmy niemal do końca realizację pierwszego z sześciu etapów Osiedla Sadowa.